Kuidas magavad roose koju valida

18.07.2023
Kuidas magavad roose koju valida

 Kodu kaunistamine magavate roosidega või kauasäilivate taimedega on suurepärane viis lisada värvikust, ilu ja elavust oma kodu interjööri. Siin on mõned ideed ja näpunäited kuidas seda teha:

1. Vali sobivad lilled: vali lilled, mis sobivad sinu kodu stiili ja interjööriga. Mõtle ka, kas soovid kasutada lõikelilli või magavaid roose, mis saavad pikema aja jooksul kodu kaunistada.

2. Värviskeem: mõtle läbi, milline värviskeem sulle meeldib ja milline sobib sinu kodu üldise stiiliga. Võid valida magavad roosid, mis toovad esile sinu lemmikvärvi või loovad harmoonilise kontrasti ümbritseva interjööriga.

3. Vaasid: vali vaasid (värv, tegumood), mis sobivad sinu kodu interjööriga. Võid kaaluda meie valikus olevaid vaase või teeme roosiseade sinu enda vaasi. Oma vaasi soovi korral võib kaaluda erinevate kõrguste ja suuruste kombinatsiooni, et luua huvitav visuaalne efekt.

4. Lillekimbud: meie valikus on ka erinevaid lillekimpe. Nende kimpude puhul saad nad panna just endale sobivasse anumasse või vaasi. Mängida saab erinevate kõrguste, vormide ja tekstuuridega, et luua mitmekesine ja pilkupüüdev kujundus.

5. Kohandamine ruumi järgi: mõtle, millised ruumid vajavad lilledega kaunistamist. Olgu selleks elutuba, söögituba, magamistuba või mõni muu ruum, saad valida vastavalt sellele lilled ja seaded. Lilled lisavad teie kodu sisekujundusele värvikust ja elavust. Asetage magavad roosid või lillekimp näiteks söögilauale või kohvilauale. Paigutage roosivaas sissepääsu lähedale, näiteks esiku lauale. See tervitab külalisi soojalt ja laseb neid juba koduuksest sisse astudes imeliste lillede ilust osa saada.

6. Lisadetailid: lisaks magavatele roosidele ja kauasäilivatele lillekimpudele võid kaaluda ka teisi dekoratiivseid elemente, mis täiendavad ruumi kaunistamist. Näiteks võid hoopis vaasi panna kauasäilivad eukalüpti oksad.

7. Tualett: ideaalselt sobivad magavad roosid ka ilma aknata tualetti, kus muud elustaimed hakkama ei saa. Magavad roosid või lillebuketid lisavad tualetile luksust ja rafineeritust, lisaks tekitavad spaataolist õhkkonda.

Kodu kaunistamine magavate roosidega ja kauasäilivate taimedega loob õdusa ja romantilise atmosfääri. Kindlasti tuleb meeles pidada ka nende hoolduseks ettenähtud nõudeid, et tagada lillede pikaaegne püsivus.